3D realybės modeliai

Lazerinis skenavimas — aukštos raiškos tyrimas (HDS), metodas, kuriam atlikti naudojami lazerio spinduliai, kad būtų galima tiksliai užfiksuoti objektą milijonais taškų, 3D erdvėje. Gauti duomenys perkeliami į 3D žemėlapių sukūrimo ar koregavimo programinę įrangą. Vėliau sukuriamas 3D modelis, kurį galima naudoti įvairiems planavimo, projektavimo ar statybos darbams.

3D matavimas suteikia galimybę itin tiksliai užfiksuoti pastatą. 3D lazerinis skenavimas — pirmas etapas, prieš pradedant planuoti, projektuoti ar vykdyti projekto darbus.

3D skenavimas naudojamas topografijos žemėlapių sudarymui ir jo modeliavimui, infrastruktūros, nekilnojamojo turto stebėjimui ir valdymui, pastato konstrukcijų analizei, jo būklės įvertinimui, restauracijai ar renovacijai. 3D skenavimas puikus spendimas planuojant rekonstrukcijas, kai nenorite ar negalite liesti objekto, pavyzdžiui, kultūros paveldo.

3D projekto vaizdas dar dažnai vadinamas taškų debesimis (Point Clouds). Taškų debesų formatai nurodo kiekvieno taško X, Y, Z vietą, intensyvumą ir spalvų duomenis (RGB reikšmę). 3D skenavimo duomenų dažniausiai reikia tiems, kuriems aktualiausi fiziniai ir spalviniai objekto matavimai.

Patogu tai, kad visa informacija yra prieinama saityne, kur klientas gali lengvai peržiūrėti taškų debesies duomenis. Nuskenuotus duomenis galima modeliuoti, koreguoti, atkurti trūkstamas vietas, kurti vizualizacijas ir t.t. Prieiga per saityną gali sutaupyti ne tik daug laiko, bet ir pinigų, nes nereikia būti objekte. 3D lazerinio skenavimo duomenys užima daug vietos, dideli projektai gali siekti daugiau nei 50 GB.

Nors dažniausiai matavimo rezultatai pateikiami 3D formatu, esant poreikiui, galime pateikti ir 2D brėžinius.

Taip pat atliekame statinio informacinį modeliavimą BIM (building information modeling), kurio metu sukuriama ir koreguojama visa statinio/objekto informacija nuo jo gyvavimo pradžios iki pabaigos.

Jeigu jums reikalingas tik taškų debesų masyvas, duomenis galite gauti iš kart po 3D skenavimo.

Jei pageidaujate tikslaus statinio 3D modelio — tai gali užtrukti, priklausomai nuo pastato dydžio. Kokybiški 3D skenavimo darbai reikalauja kruopštumo ir patirties, todėl jei jums reikia profesionalių paslaugų, kreipkitės į mus — savo srities profesionalus.

3d lazerių taikymas

3D lazeriniai matavimų prietaisai yra plačiai naudojami topografiniuose darbuose, fasadų matavimams, pastatų inventorizacijai, miestų modeliavimui. 3D lazeris itin mobilus įrenginys, kuris leidžia greitai, paprastai ir tiksliai išmatuoti mažas statybvietes, sudėtingas konstrukcijas, perdavimo įrenginius. Taip pat ši technologija apima pramoninio dizaino, prototipų kūrimo, kokybės kontrolės tikrinimo funkcijas.

3D lazerinis skeneris padidina produktyvumą ir palengvina dokumentacijos rengimo eigą daugelyje sričių. Šios prietaisų techninės savybės lemia tai, kad jie yra sėkmingai plėtojami ir pritaikomi įvairiems darbams. Dėl ypač ilgo 3D skenerio diapazono galima lengvai nuskenuoti ir išanalizuoti visus aukščius, ilgius ir sunkiai prieinamus objektus. Nuskaitymas lazeriu leidžia greitai, tiksliai ir patikimai nustatyti tūrį — sandėliuose, baržose ar silosuose.

Pasitelkiant 3D matavimus galima prižiūrėti sudėtingų projektų statybą: tiesiamus kelius, vamzdynus, geležinkelius, statomus tiltus, bokštus, statomus laivus ir t. t. Svarbu, kad tokių projektų darbai vyktų kaip įmanoma tiksliau ir atitiktų visus keliamus reikalavimus, tad 3D skenavimas leidžia stebėti ir kontroliuoti atskirus projekto etapus, kad viskas vyktų pagal planą.

Lazeris itin plačiai naudojamas architektūroje, nes sugeba tiksliai nuskenuoti geometrines formas ir perkelti į BIM modelį. Vykdant statybos darbus — greitai ir ekonomiškai nustato atraminės konstrukcijos stabilumą ir susidėvėjimą. Atlikus skenavimą galima stebėti visą statybos eigą bei kontroliuoti deformacijas.

Nesvarbu ar tai restauracija, ar mokslinė analizė, ar saugomų pastatų priežiūra, ar virtualus istorinių vietų pristatymas — 3D lazerinis skeneris suteikia galimybę išsamiai pateikti 3D istorinių vietų ar statinių dokumentaciją. Dėl integruotos spalvotos kameros, fotorealistiški 3D vaizdai gali būti sukurti akimirksniu.

3D skenavimas padeda kontroliuoti kokybę — tikslus lazerinis skenavimas užtikrina, kad galutinė objekto konstrukcija atitiktų projekto sumanymą ir sumažintų galimų problemų tikimybę.

Kokybiški 3D skanavimo darbai reikalauja kruopštaus darbo ir patirties, todėl jei jums reikia profesionalių paslaugų, kreipkitės į mus — savo srities profesionalus.